אודות פנדה לדבר סינית

פנדה לדבר סינית

'פנדה – לדבר סינית' היא מרכז להוראת השפה והתרבות הסינית. המרכז הוקם מתוך מטרה ללמד סינית בשיטה ייחודית שפיתח מיכה זעירא במסגרת עבודת התזה שכתב במחלקה להוראת סינית באוניברסיטת זונג יואן בטאיוואן. השיטה של 'פנדה' מאפשרת ללמוד את השפה בדרך חווייתית קלה ומהנה, באופן שמותאם לגיל התלמיד, לרקע שלו ולמטרותיו.

העתיד מדבר סינית

סינית היא היום השפה המדוברת ביותר בעולם ובשונה מהעבר הנתון הזה בעל משמעות רחבה גם מחוץ למדינה הסינית ולווייניה. מאז שסין נפתחה לעולם והפכה לשחקן מרכזי במשחק הגיאופוליטי ובמגרש העסקים הבינלאומי לא מוגזם להגיד – שהעתיד מדבר סינית. בהתאמה, הדרישה ללימודי סינית בארצות המערב מזנקת. מכיוון שהסינית היא שפה טונאלית, בעלת מכניקה ורציונל שונה מאוד מהשפות האירופיות והשמיות, עבור תלמיד מערבי לימוד השפה הסינית הוא משימה מאתגרת.

בדיוק מסיבה זו הוקמה 'פנדה – לדבר סינית', שמביאה למגרש גישת לימוד חדשה וחווייתית של לימודי סינית בהתאמה אישית לכל תלמיד. עוד על שיטת הלימוד המיוחדת של 'פנדה' תוכלו לקרוא כאן.

אודות מייסד 'פנדה' מר מיכה זעירא

מיכה זעירא, המייסד והמדריך הראשי ב'פנדה – לדבר סינית' נחשב לאחד המורים הבכירים לסינית בישראל. הרומן של מיכה עם השפה והתרבות הסינית החל כבר בנעוריו כאשר בגיל 13 החל להתאמן בקונג פו. הצטיינותו באמנות לחימה זו הביאה אותו, בתום השירות הצבאי, בשנת 1993, לנסוע לטאיוואן, שם החל ללמוד את השפה הסינית באופן מסודר. במקביל התמקצע בקונג פו והגיע לרמה של חגורה שחורה דאן 5 ואפילו ייסד באוניברסיטת טאיפה מועדון אומנויות לחימה שפועל גם היום. בהמשך מיכה השלים בטאיוואן תואר ראשון בניהול נופש וספורט. בשנת 2010 עבר מטאיוואן לעיר שנחאי בסין ובמשך 23 שנים עסק בלימוד השפה האנגלית לתושבים המקומיים. ההתנסות הארוכה והמוצלחת בהוראת השפה האנגלית בסין וטאיוואן (כ-6,000 תלמידים מגיל 3 עד גיל 75)  גרמה למיכה לגשת לאתגר הבא. הוא חזר לטאיוואן והחל את לימודי התואר השני בהוראת סינית באוניברסיטת זונג יואן. כחלק מעבודת התזה פיתח שיטת הוראה חדשה שמהווה את הבסיס הרעיוני ל'פנדה – לדבר סינית', המרכז להוראת השפה והתרבות הסינית שהקים. בשנת 2016 סיים בהצטיינות את התואר השני, וכיום הוא כותב את עבודת הדוקטורט שלו בהוראת סינית ומעת לעת מפרסם מאמרים אקדמיים בנושא. במהלך השנים לימד מיכה במסגרות שונות ומגוונות הן באקדמיה, הן במערכת החינוך והן במסגרת ארגונים שונים (כמו למשל, סדנאות לעובדים בגוף ביטחוני במשרד ראש הממשלה).

בואו ללמוד איתנו סינית