שיטת ההוראה

שיטת ההוראה

שיטת ההוראה שמיושמת ב'פנדה – לדבר סינית', פותחה על ידי מר מיכה זעירא ופורסמה במסגרת עבודת תזה לסיום התואר השני שכתב במחלקה להוראת סינית באוניברסיטת זונג יואן בטאיוואן.

שיטת ריבוי האינטליגנציות

השיטה שמכונה 'שיטת ריבוי האינטליגנציות' מתבססת על העובדה שאנו חווים שפות באמצעות מגוון חושים: אנו שומעים את הצלילים, אנו רואים את תנועת השפתיים ואת הרגש שנלווה לצלילים ואנו 'מרגישים' את השפה כשאנחנו מתרגלים אותה בדיבור או בכתיבה. הרעיון בשיטת ריבוי האינטליגנציות הוא שהתרגול וההוראה השוטפת עושים שימוש בכל החושים האלה וכך נוצרת סינרגיה שממקסמת את הלימוד וכמובן, הופכת אותו להרבה יותר חווייתי, מעניין ומעודד הצלחה. לכן, השיעורים ב'פנדה' מתנהלים באופן דינמי תוך שילוב בין סרטונים ועזרים אור קוליים אחרים, לתרגול בדפי עבודה וניהול תרגילי שיחה באימפרוביזציה.

סינית היא שפה טונאלית שפועלת ברציונל מאוד שונה והרציונל שעומד בבסיס השפות המערביות. תרגול הטונים וההגיה שלהם שהוא זר ומאתגר לתלמידים שגדלו במערב. לכן, ב'פנדה' ההוראה הדרגתית ומתחילה מאבני הבניין הבסיסיות של השפה – מההגייה הנכונה של ההברה דרך המילה ועד לבניית משפטים, שאלות ותשובות ודיאלוג.

התאמה מלאה לצרכי התלמיד

נדבך חשוב נוסף בשיטת ההוראה של 'פנדה' זו ההתאמה של מערכי השיעור לצרכים ולעולם של התלמידים. זה מתחיל בבחירת אוצר המילים הנלמד שתמיד יותאם לגיל ולמטרות של התלמידים וממשיך בעולמות התוכן שיוצגו במהלך הקורס. השיטה מאפשרת ללמוד סינית באופן יעיל ומהנה הן בקורסים קבוצתיים שמותאמים לקהלים שונים (לפירוט על הקורסים כאן) והן במסגרת השיעורים הפרטיים ש'פנדה' מציעה למי שמעוניין בכך.

בואו ללמוד איתנו סינית