הטיפ של מיכה | מס 3

הערכת הזמן הנדרש, וחשיבות התרגול בבית

לפני תחילת הלימודים ב'פנדה לדבר סינית' אני נוהג לראיין  את המתעניינים, כדי להבין מי התלמיד, מהם צרכיו ובאופן כללי – לתאם ציפיות. יום אחד הגיעה לריאיון תלמידה חדשה. היא סיפרה שהיא מעוניינת בשיעור של שעה אקדמית (45 דקות), ושבשיעור היא רוצה: ללמוד לכתוב מייל עסקי, להתכונן למבחן שפה, ללמוד לדבר, וחשוב לה להקדיש זמן גם לדקדוק. אה, ואין לה זמן ללמוד ולתרגל בבית…כנראה שהיא אף פעם לא תצליח ללמוד 

לפני שמתחילים ללמוד שפה כדאי לעשות הערכה – כמה זמן עומד לרשותנו כדי להשקיע בעניין. כפי שכבר אמרנו – רצוי לדייק את המטרות כדי למנוע בזבוז זמן, אבל כל לימוד דורש השקעה וחשוב להביא את זה בחשבון. סביר להניח שלא מספיק רק להגיע לשיעור (שהזמן בו מוגבל ממילא), ותמיד נדרש עוד תרגול וחזרה בבית.

ידעתם שבסינית המילה 'הצלחה' מורכבת משתי מילים (סימניות)?

הראשונה 成Chéng שפירושה להשיג להצליח להיות ל…

והשנייה 功gōng שפירושה תוצאה עבודה מיומנות   Chénggōng成功

וביחד – Chénggōng 成功 – בהצלחה, כי בשביל להצליח להשקיע מאמץ ועבודה…

אז אחרי שהערכתם מה הזמן העומד לרשותכם – התאימו את המטרות והציפיות ותכננו את כמות החומר בהתאם. עדיף להתחיל בקטן, מאשר להעמיס עוד ועוד ואז לגלות שלא הספקתם. כדי למנוע תסכול הגדירו לעצמכם מטרות ריאליות, ונסו להקדיש לתרגול  10 דקות ביום לפחות עבור כל אחת מהמטרות שהצבתם.

אם אתם לא בטוחים מה ריאלי, כמה זמן נדרש ואיך לתכנן את הלימוד – התייעצו עם המורה. מורה מנוסה ומקצועי יוכל לכוון אתכם ולהבטיח לימוד יעיל והשגת יעדים.

אהבתם את הפוסט? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin